test

Vážení a milí,
ozýváme se vám tentokrát netradičně se speciálem věnovaným třem významným nadcházejícím konferencím, kolem kterých organizujeme různé akce (WebExpo, Google Developer Day, Mini Seedcamp) a o kterých byste měli vědět již nyní, ještě před naší další zprávou v říjnu.
Budeme se těšit na viděnou,
Dan Franc
za GUG.cz


STÁNEK NA WEBEXPO, 23-24.9.

Na WebExpo budeme přítomni v pátek a v sobotu na stánku GUG.cz, na kterém vás rádi uvidíme. Budete mít na něm možnost říci Googlu, co pro vás znamená být vývojář s Googlími technologiemi a jak vás Google může podpořit (v rámci video projektu developers.google.com/go/stories), budete si ale moci osahat i Chromebooky, Samsung tablety a další gadgety. Naši Dana Léwová a Tom Holas vám zároveň řeknou, jak se přidat ke “GUG crowdu”, vložit svoji firmu na firmy.gug.cz a o dalších možnostech, co pro vás GUG má.


TÝDEN S GOOGLE DEVELOPER DAY, 17.-19.10.

Všechny následující akce a projekty jsou přístupné i těm, kteří nejste na GDD zaregistrováni!


17.10., 14-18h: *UG Unconference Půldenní nekonference na téma "organizování komunit a uživatelských skupin" v klasickém pojetí (tzn. žádné slajdy, předem stanovený program, přihlášky prezentací předem, zvané přednášky, sáhodlouhé prezentace, dělení na celebrity vs. plebs). Využijeme účasti organizátorů Google User Groups z celého světa a pozveme i lidi organizátorsky zapojené do nejrůznějších dalších uživatelských skupin, meetup groups, neformálních vývojářských sítí a společenství a vůbec všechny komunitně činné lidi zejm. z oblasti technologií. Na vašem konkrétním zaměření či vašem Klout score záležet nebude.   Pořádá snm.gug.cz ve spolupráci se SNM FF UK. Více informací a registrace ZDE.18.10. Google Developer Day: GUG.cz SANDBOX - Vystavte svoji firmu (... i pro neregistrované!) Chcete mít možnost ukázat všem návštěvníkům GDD a Googlu svůj projekt? Letos budete mít možnost. Vybíráme zajímavé aplikace využívající Google technologie, kterým dáme ve spolupráci s Google prostor na GDD se ukázat. Ve společném prostoru na GDD dostanete stojan, na který si můžete umístit svůj hardware, na němž budete ukazovat svoji aplikaci, zároveň se předpokládá, že u ní budete i vy a návštěvníky GDD jí budete provázet. Přihlašujte své aplikace již nyní, do 11.10. vybereme ve spolupráci s Google ty, které tuto jedinečnou možnost získají. A pozor:  pro člověka, který ji bude prezentovat, získáte i garantovaný vstup na GDD (v případě, že nebude již standardně zaregistrován). Více informací a registrace ZDE.

Jako loňský rok, ani letos nebude na GDD chybět naše interaktivní televize pro vývojáře GUG.tv. Nebudeme tentokrát vysílat živě a ze studia, ale štáb se bude pohybovat s kamerou a mikrofonem operativně po Clarionu, aby ulovil pro krátký rozhovor zajímavé Googlí osobnosti, ale i třeba zcela neznámé návštěvníky. Pokud byste i vy chtěli světu něco vzkázat, ulovte si štáb GUG.tv přímo na place!


POZN.: Pokud jste byli připraveni přihlásit svoje vystoupení na Ignite na GDD, tak tentokrát ještě vyčkejte, Google oslovil přednášející na Ignite napřímo. Umění bleskových prezentací ale můžete předvést na akcích pořádaných např. Hackerspace Praha a nacvičit na našem workshopu v Praze a Brně.


19.10. HTML5 Hackathon, celodenní I letos organizujeme celodenní vývojářský nářez navázaný na Google Developer Day (ale účast na GDD není podmínkou!). Během hackathonu (hack-marathonu) se početná skupina vývojářů v tří- až čtyřčlenných týmech pokusí za jeden den vytvořit užitečné aplikace. Podaří se jim to? Podobně jako vloni, nejlepší aplikace budou oceněny. Tentokrát bude naší technologií HTML5 a téma, které tentokrát oznámíme den předem v odpoledních hodinách na GDD (veřejnými kanály). Očekávejte téma hodně interaktivní a akční. Speciálním hostem z Google bude Ilmari Heikkinen, specialista na graphics coding & visuals side (WebGL / three.js / canvas hacking / CSS animations), jednáme i o dalších Google celebritách. Registrace a více info ZDE.SEEDCAMP (20.10) A UMĚNÍ BLESKOVÝCH PREZENTACÍ (27.9., 5.10.)


MINI SEEDCAMP. Dvacet nejlepších technologických startupů s více než 50 respektovanými evropskými podnikateli, investory a konzultanty - to je akce Mini Seedcamp Prague, které GUG.cz podporuje. Mini Seedcamp je předkolem pro týdenní Seedcamp Week v Londýně, na jehož konci čeká na nejlepší evropské firmy investice do jejich rozvoje. Dalším benefitem je tříměsíční pobyt v Londýně a zejména obrovské množství kontaktů na partnery a přední investory. Více info a registrace (do 28.9.!) zde: http://www.seedcamp.com/events/mini-seedcamp-prague-20-october-2011  


Na “pitching” a “bleskové prezentace”, které užijete na Seedcampu ale i při mnoha dalších příležitostech, vás pak připraví náš workshop, který jsme operativně zařadili i do programu naší brněnské sekce:

Social Skills for Geeks I: Umění bleskových prezentací. 27.9., PRAHA, 5.10., BRNO Přednáška věnovaná komunikačním a “lidským” dovednostem důležitých pro vývojáře byla jednou z nejúspěšnějších a nejnavštěvovanějších na letošním Google I/O a tento zájem nás inspiroval k tomu, abychom se tématu rozhodli v GUGu věnovat též. Nebude se jednat o klasické přednášky, ale kombinaci prezentací a rovnou zkoušení si věcí.  Začínáme workshopem “Umění bleskových prezentací” (27.9., Praha, 5.10., Brno), na němž se budeme teorericky i prakticky věnovat prezentacím, na které máte max. 5 minut nebo dokonce ještě méně, a přesto musíte zaujmout a přesvědčit. Provází Jeanne Trojan (As a presentations trainer and coach, Jeanne helps her clients create and deliver presentations that audiences will listen to, remember and act on. She is currently enjoying a focus on the IT community and startups. http://www.outstandingpresentations.org/) a Dan Franc (Zakladatel GUGu a lektor social skills, mentor a konzultant startupům, http://www.unisona.com) Vstup volný, registrace nutná, více info zde.

Comments