Random Hacks of Kindness - listopad 2012

Restart logoPo Random Hacks of Kindness Vol.1 (červen) náš GUG tým nezahálí a připravuje kromě DevFestu i RHoK Vol.2. Jak už název napovídá, cílem hackathonu nebude jen zkoušení nových technologií, nebo udržení se v programátorské kondici, ale především pomoc ostatním a dobré věci. Více informací o konceptu RHoK je možné najít na http://www.rhok.org

Tento RHoK bude jiný než ten předchozí. GUG se tentokrát spojil se Sdružením VIA, která organizuje ReStart Česko. V rámci ReStartu vzniknou nápady na aplikace, které bude možné v rámci víkendového hackathonu řešit. Odbornou porotou i veřejným hlasováním bude vybráno 7 projektů z nynějších 41. Vítězné aplikace budou vybrány odbornou porotou a vyhlášeny týden po samotném hackathonu. Ty nejlepší aplikace dostanou finanční podporu na pokračování ve vývoji.

Je na vás si vybrat konkrétní problém a naprogramovat během víkendového hackathonu jeho řešení.
Nezávisí na tom, zda programujete weby, mobilní aplikace, frontend, backend, UI nebo grafiku. Důležitá bude chuť se zapojit a chuť pomoci dobré věci.

Hackathon začíná v pátek, 23. listopadu 2012 v 18:00 v kancelářích Google (Stroupežnického 3191/17, Praha 5-Smíchov - http://g.co/maps/vnc8g)
Od 18:00 proběhne Úvod do verzování v GITu. Od 19:00 se pak představí projekty, které budete moci během víkendu realizovat.

Samotný víkend nad kódem (24. – 25. 11.) se pak bude konat v pražském HUBu, Drtinova 10.

Vyhlášení výsledků a předání pak proběhne v pondělí, 3. 12.

V průběhu hackathonu vám bude rovněž k dispozici Git mentor, protože Git bude protkán celým hackathonem.
Výsledky vaší práce budete průběžně kolaborativně ukládat do vašich repozitářů na GitHubu.

Od účastníků akce se očekávají alespoň základní znalosti programování/kódování v prakticky libovolném jazyce, a/nebo zkušenosti s grafikou / návrhem UI. Jediná nutná příprava před akcí je registrace na Githubu (+ uvedení github nickname v reg. formuláři). Na akci budeme programovat v týmech. Horní limit na počet lidí v týmu je 5. Není bezprostředně nutné tým předem mít, nicméně ušetříme si čas, pokud si jej předem sestavíte.

Oficiální hashtag akce je: #rhok (globální) a #rhokcz (lokální)
Vstup na akci je ZDARMA, pro vstup na akci je nutné se REGISTROVAT.

Na víkendovou akci (= ne v pátek) je třeba si přinést vlastní notebook. Kromě napájecího adaptéru si prosím vezměte i rozbočku (ideálně psa) a tužku.

Projekty, které bude možné realizovat si prohlédněte na http://restartceskarepublika.techsoupglobal.org/projects/stats

Detailní program: http://goo.gl/566mi
Výběr tématu, případně rovnou týmů můžeš postupně zanášet sem: http://goo.gl/qbw2x

Akce bude probíhat v češtině.

Všem účastníkům akce zašleme nejpozději den před akcí (tj. ve čtvrtek 22. 11.) email s podrobnými informacemi o akci.
Comments