2009/04 G1

Hlavní cena pro účastníky Online dílny: Androidí telefon G1!


Dubnová úloha Online dílny GUG.CZ: Aby neukradli Androida

  Netýkavka alias AntiLapka

Úkolem pro dubnovou online dílnu není nic menšího, než napsat bezpečnostní řešení pro Android - aplikaci Netýkavka alias AntiLapka. Aplikaci, která bude několika (dále popsanými) mechanismy hlídat telefon proti odcizení.

Ceny

Odměny jsou tentokrát hodně zajímavé. Hlavní cenou pro vítěze je zbrusu nový telefon T-Mobile G1 a na 3 další řešitele čekají mp3 přehrávače.

Zadání

Cílem je vyvinout jednoduchou aplikaci, která zabrání odcizení telefonu (či alespoň odcizení lapkovi velmi znepříjemní). Toho docílíme dvěma způsoby - jednak dokáže telefon zareagovat na pohyb (bude-li zapnut v příslušném "módu") a na druhou stranu bude také možno zaslat speciální aktivační SMSku, která "obranný mechanizmus" sepne.

Aplikace se tedy může nacházet ve třech stavech. Ve stavu Vypnuto je aplikace vypnutá a v nečinnosti, pouze čeká na příjem aktivační SMS se speciálním kódem, po jehož přijetí se přesune do stavu AntiLapka. Ze stavu Vypnuto je také možné na příkaz uživatele () přejít do stavu Netýkavka. Stavový diagram je zachycen na následujícím obrázku.

Ve stavu Netýkavka aktivuje aplikace pohybový senzor a hlídá pohyb telefonu. Pokud bylo s telefonem prodce pohnuto, přejde do stavu AntiLapka.

Ve stavu AntiLapka odešle aplikace SMS zprávu obsahující geografickou polohu telefonu na předem určené telefonní číslo a dalšími způsoby znepříjemní lapkovi práci s telefonem.

Tipy pro implementaci

Kde se ptát?

  • S dotazy přímo k této on-line dílně využijte vývojářské fórum GUG.cz a speciální vlákno věnované této Androidí dílně ZDE .
  • S dotazy k platformě Android vám jistě rádi pomohou na českém android fóru.

Jak aplikaci odevzdat?

Pro odevzdání musí být dodány zazipované zdrojové kódy a výsledný APK soubor do 30.4.2009. Vyhlášení výsledků bude na gug.cz do 7.5.2009. Svou soutěžní aplikaci pošlete na adresu soutez@inmite.eu.

Komise složená z odborníků společnosti Inmite vyhodnotí nejlepší řešení a 3 další úspěšné řešitele, kteří obdrží ceny. Hodnotí se správné použití Android API, krása, funkčnost výsledné aplikace, kvalita kódu a především nové a dobře zpracované nápady pro AntiLapku!

Pozn.: Soutěž organizuje Gug.cz ve spolupráci s Inmite s.r.o. a serverem MujAndroid.cz. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit podmínky soutěže či soutěž zrušit v jejím průběhu. Ceny budou zaslány výhercům na adresu, kteří výherci oznámí mailem na dan@gug.cz do 14.5.2009. V případě nezaslání adresy nebo nevyzvednutí výhry výhra propadá. Výhry nejsou právně vymahatelné. 
Podřízené stránky (1): Vyhlášení výsledků
Comments