Kurz “Google pro učitele”

4 hodiny kurz + 4 hodiny distanční část

Současné školy nutně potřebují počítače a moderní informační technologie pro organizaci, pro přípravu výuky i přímo ve výuce. Existuje řada možností, jak školu vybavit potřebným softwarem, čili aplikacemi a programy. Jednou z nich jsou právě aplikace a služby společnosti Google. S balíkem Google Apps EDU dostanete zdarma školní internetovou kancelář i osobní vzdělávací prostředí pro každého učitele nebo každého žáka. 

V našem semináři nahlédneme pod pokličku 
aplikací Google a ukážeme si, co aplikace Google umí a jak je můžete využít ve škole i pro osobní účely: jak vyhledávat materiály do výuky, jak se připravovat doma i ve škole a nemuset nic nosit v tašce, jak plánovat čas, jak spolupracovat s kolegy i s žáky, jak jednoduše vyrobit web školy i stránky vlastní třídy a řadu dalších vychytávek.

Témata kurzu:
  • Internet “druhé generace” - jak se mění internet i žáci a jak toho využít ve výuce
  • Vyhledávání - jak “gůglit”, aneb jak hledat na internetu cokoli - tipy a triky
  • Google Apps EDU - co nabízí speciální balík aplikací Google a jak jej lze efektivně využít právě ve škole
  • Další aplikace - co ještě můžeme používat ve výuce a k čemu nejlépe
Distanční část:

Po kurzu budeme pokračovat online jednoduchým společným úkolem přímo v některé z aplikací. Cílem bude samostatně si vyzkoušet, jak aplikaci použít. Ale i po tu dobu vám budeme nablízku.

Kurzem vás provede Janek Wagner, nezávislý konzultant a publicista, šéfredaktor portálu Česká škola, administrátor školních sítí a bývalý učitel. Dlouhodobě se zabývá využitím informačních a komunikačních technologií ve školách a aplikace Google jsou takřka jeho koníčkem.

Přihláška ke kurzu Google pro učitele


Comments