Pro školy‎ > ‎Jak na to‎ > ‎

Jak rychle publikovat na webu pomocí Bloggeru

přidáno: 20. 4. 2009 1:13, autor: Janek Wagner   [ aktualizováno 8. 5. 2009 22:44 ]
Řada českých organizací, škol nebo neziskovek stále ještě nemá vlastní webové stránky nebo má s jejich provozem problémy. Přitom je možné webové stránky provozovat snadno a rychle a téměř zdarma svépomocí s využitím snadno dostupných uživatelsky přívětivých nástrojů. Od počátku října 2007 se snížily ceny českých domén a jejich provoz nyní stojí necelých 250 korun ročně.

Jednoduchý redakční systém Blogger.com, který je již lokalizován do češtiny, se dá snadno a rychle použít pro nejrůznější potřeby. Registrace i založení nového blogu je práce na několik málo minut. Pokud už máte svůj účet Google Account, tedy jste například uživateli Gmail, stačí jen několik kliknutí. Pokud účet ještě nemáte, je třeba několika kliknutí navíc.


Při zakládání nového blogu si můžete zvolit umístění a jeho adresu, ale kdykoli později můžete umístění změnit. Standardně si zakládáte blog s vlastní doménou třetího řádu v podobě jmeno-blogu.blogspot.com. Veškerá data jsou pak na serverech Googlu.


Dalším krokem při zakládání blogu je výběr vzhledu, kde volíte z několika předpřipravených šablon. Výběr není příliš pestrý, ale můžete díky důslednému použití CSS změnit řadu parametrů. Kdykoliv později si můžete přepnout na jinou šablonu, takže s prvotním výběrem si nemusíte lámat hlavu.


A to je vše!


Nyní již můžete psát svůj první příspěvek do jednoduchého online textového editoru.


A jen malá poznámka: vložené obrázky Blogger automaticky ukládá na server Webová alba Picasa, kde je k dispozici až 20 MB na jeden obrázek a 1 GB místa na obrázky celkem.


A zde je výsledek předchozího klikání... Najdete ho také na adrese http://neziskovky.blogspot.com/.


Comments