GUG.CZ pro neziskovky

GUG.cz neziskovým organizacím ukazuje a prošlapává cesty, jak se pomocí Google aplikací vybavit potřebnými internetovými technologiemi, a to efektivně a levně.

Chystáme pro vás návody, rady a nápady, informace a zajímavosti.

Vítáme vás v GUG.cz, ve společenství uživatelů Google aplikací!

Jak na to?

 • Ukládáme sady dokumentů do Dokumentů Google V Dokumentech Google můžete snadno a rychle uložit sady dokumentů podporovaných druhů:Textové dokumenty (až 500 kB textu) - soubory HTML a prostý text (.txt), Microsoft Word (.doc, .docx), Rich Text ...
  Přidáno v 1. 11. 2009 5:39, autor: Janek Wagner
 • Měníme vzhled blogu v Bloggeru  Vzhled stránky můžeme v Bloggeru změnit změnou šablony, ty jsou přístupné přes volbu Řídící panel - Rozvržení - Vybrat novou šablonu:Na zvolené šabloně v Bloggeru si poté můžeme jednoduše definovat rozložení ...
  Přidáno v 20. 4. 2009 11:00, autor: Janek Wagner
 • Jak rychle publikovat na webu pomocí Bloggeru  Řada českých organizací, škol nebo neziskovek stále ještě nemá vlastní webové stránky nebo má s jejich provozem problémy. Přitom je možné webové stránky provozovat snadno a rychle a téměř zdarma ...
  Přidáno v 8. 5. 2009 22:44, autor: Janek Wagner
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 3 Zobrazit více »

Zajímavé články v blogu Google ČR:


Spolupracujeme s portálem Vozovna.cz

Na stránkách www.vozovna.cz najdete "depo neziskových webů". Vozovna pomáhá neziskovkám s webovými stránkami a jinými internetovými technologiemi, tím se její zaměření propojuje se záměry GUG.cz. Jsme rádi, že s Vozovnou můžeme spojit síly.  

Ve Vozovně bude po celý rok 2009 zdarma pomáhat neziskovým organizacím s jejich weby Centrum pro online média. Díky podpoře Nadace Vodafone a jejich projektu Rok jinak se může jakákoli nezisková organizace přihlásit na konzultaci či školení, na němž jí CPOM pomůže vylepšit svůj web a naučí ji, jak využívat nové internetové trendy pro propagování svých aktivit.
Kromě konzultací a školení CPOM provozuje specializovaný web Vozovna.cz s radami a tipy pro neziskovky, diskusním fórem a kalendářem akcí. Na konci roku 2009 si pak budou moci zdarma stáhnout pdf publikaci Jak vést moderní web neziskové organizace.

 Články, blog, diskusní fórum a vozovna.cz 

Co může pro neziskovky být zajímavé v našich článcích, v blogu, ve fórech na GUG.cz a v bolgu Vozovna.cz:
Adresa URL se specifikací gadgetu nebyla nalezena

Mnoho dalších informací i zajímavostí o aplikacích Google (a lehce i odjinud) najdete na GUG.cz v článcích, v blogu ve fóru na GUG.cz a také na Vozovna.cz


Adresa URL se specifikací gadgetu nebyla nalezena

Spolupracujte v Google Apps!

Služba Google Apps umožní vaší organizaci komunikovat a spolupracovat online, a to zcela zdarma. Díky službě Google Apps můžete nabídnout účty pro e-mail, chat a kalendář pod vlastním doménovým názvem (např. jnovak@vase-neziskovka.cz), a udržet tak svou skupinu pohromadě a budovat její online identitu. Můžete také vytvářet a publikovat webové stránky, na kterých se představíte ostatním. Další informace

A nejlepší je, že vše je na discích Google, takže nepotřebujete instalovat, stahovat ani udržovat žádný hardware ani software. Pracovat můžete začít rychle, i když nemáte technické zkušenosti, a pokud ještě nemáte doménový název, můžeme vám jej po přihlášení pomoci zaregistrovat. Přečtěte si, jak to provést

Jste registrovanou neziskovou organizací? Nyní můžete získat Google Apps Education bezplatně! Tato verze obsahuje řadu funkcí, které jsou pro firmy placené!

Pokud sami zavedení Google Apps nezvládnete, obraťte se na nás buď v naší diskusní skupině nebo přímo formulářem vlevo dole. Existuje řada firem, které neziskovkám nabízejí bezplatně svou pomoc s implementací GoogleApps, například kaibo.

Podrobný návod na registraci služby Google Apps přinesl nedávno portál Živě.cz.

Tato prezentace zahrnuje klíčové aplikace obsažené ve službě Google Apps a dále některé z výhod, které plynou z platformy hoštěné komunikace a spolupráce (12 minut, v angličtině).

Nebo se podívejte na video z přednášky GUG.CZ pro použití ve školách, které jsou neziskovkám blízké:


Spolupracujte s verzí Team Google Apps

 • Místo abyste řešili změny v přílohách, pracujte na stejném dokumentu společně.
 • Jediným kliknutím bezpečně sdílejte se svými spolupracovníky dokumenty a kalendáře.
 • Mějte k nim přístup z jakéhokoli počítače, i z mobilních telefonů.
 • Pozvěte ostatní členy týmu, aby se k vám přidali a sdíleli je s vámi.

Chcete-li začít používat verzi Team, stačí, když ověříte svou e-mailovou adresu a můžete spolupracovat s kolegy pomocí:

Novinka! Webstránky Google – Sdílení všech typů týmových informací jedním krokem (tyto stránky jsou vytvořeny s jejich pomocí!).

Dokumenty Google – Vytvářejte a sdílejte dokumenty, tabulky a prezentace.

Kalendář Google – Plánujte schůzky, rozvrhněte si den a publikujte informace o událostech.

Google Talk – Chatujte s kolegy a bezplatně volejte z počítače na počítač.

Úvodní stránka – Z jednoho místa prohlížejte svůj kalendář a dokumenty, přidávejte miniaplikace a vyhledávejte na internetu.

Členové skupiny mohou začít zde

Comments