Skupiny GUG.cz‎ > ‎

Charta GUG.cz

Komunita GUG.cz slouží uživatelům Google aplikací k výměně zkušeností, k nalezení odpovědí a rad k tomu, co nás zajímá ohledně Google aplikací. Aby nám bylo na GUG.cz spolu dobře, rádi bychom se společně s vámi shodli na určitých zásadách společného fungování. 

1. VYTVÁŘEJME POHODOVOU ATMOSFÉRU

  • Buďte vlídní k nováčkům. Mnoho uživatelů přichází na Gug.cz hledat pomoc. Buďte trpěliví a zdvořilí. Odpovědi typu "RTFM" nebo "Vygooglujte si to!" nováčky odrazují, dopište aspoň větu či dvě, co v tom manuálu najdou.
  • Buďte shovívaví k chybám ostatních.Pokud s někým nesouhlasíte, napište, s čím konkrétně nesouhlasíte a proč, spíše než abyste hodnotili, jaký je adresát jako člověk. Pokud vás nějaký příspěvek dopálí, napočítejte si do patnácti, než odepíšete. Na serveru se budeme snažit zachovat pohodu: vzájemně spolu nesouhlasit je správné a zdravé, ale nesouhlas vyjádřený agresivně nebo útočně a nerespektující ostatní členy serveru u nás nemá místo.
  • Pokud vášnivě souhlasíte či nesouhlasíte s nějakým příspěvkem, doplňte pár slov vysvětlení. Kontroverzní příspěvky mohou nastartovat zajímavou a plodnou diskusi, ale příspěvky napadající členy komunity nejsou vítány. 

 

2. BUĎME KONSTRUKTIVNÍ, ZAMĚŘUJME SE NA POMOC S GOOGLE APLIKACEMI

  • V komunitě není prostor na nekonstruktivní kritiku čehokoli - snažíme se pomoci při využívání aplikací. Při kritice jakéhokoli řešení nebo aplikace od libovolného výrobce prosíme korektně a objektivně popsat, co podle vás není správně, proč to není správně a ideálně i návrh toho, jak by to mělo být jinak eventuálně jak tyto nedostatky zkusit obejít. Zbytečně opakovaná kritika, neadresná kritika nebo nepodložená kritika nemá u nás prostor.
  • Pokud se vám některá "konkurenční aplikace" líbí výrazně více než ekvivalent od Google, nemusíte to tajit, nicméně pomožte nám také vymyslet, jak dělat s danou věcí od Google, než se vzájemně konvertovat na nové produkty. 

 

3. PIŠME HODNĚ, PIŠME S ROZVAHOU 

  • Nebojte se otázek - není "hloupých" otázek, pouze "nepoložených" otázek. Cílem komunity je umožnit a rozvíjet otevřenou diskusi účastníků, výměnu informací, zkušeností a názorů. Vítáme každý příspěvek do diskuse, ale prosíme, než napíšete, porozhlédněte se po skupině, abyste se přesvědčili, zda stejnou otázku již někdo nepoložil. „Výkřikové příspěvky“ typu „Jo!“ „Blbost!“ „:-)“ vytváří slovní smog a proto také prosíme o jejich omezení. 
  • Snažte se přispívat do skupin, týkající se konkrétní aplikace. Příspěvky k aplikacím mimo náš seznam patří do kategorie "Ostatní", příspěvky netýkající se přímo Google aplikací směrujte do skupiny "Pokec". Příspěvky mimo kontext dané skupiny mohou být smazány za účelem přesunu (a pak vás požádáme, abyste ho umístili na správné místo). Příspěvky zajímavé zejména pro programátory najdou spíše odezvu v diskusní skupině Gug.cz - vývojáři, a obráceně.


V případě, že v diskuzi dojde k překročení těchto zásad, moderátoří mají možnost tuto situaci moderátorskými nástroji řešit. Uvítáme i vaše podněty k tomu, jak eventuálně tyto zásady dále upravit tak, aby našemu společenství byly k co největšímu užitku, podněty prosím zasílejte Danovi Francovi na dan@gug.cz

Comments