Skupiny GUG.cz‎ > ‎

Aktuality z GUG skupin


Dojmy z Chewyho přednášky

přidáno: 14. 12. 2009 1:49, autor: Janek Wagner   [ aktualizováno 14. 12. 2009 1:50 ]

Dne 10.12.2009 proběhla zahajovací akce ug.gug.cz, přednáška Chewyho Trewhelly na téma Google Friendconnect. Příležitost vidět Google evangelistu v praxi si nechtěl nikdo nechat ujít, přišla většina z původně přihlášených 90 lidí, což se nestává zas tak často. Chewy je skutečně charizmatický řečník, a svým odlehčeným stylem výkladu všechny strhnul. Určitě ho potěšilo, jak všichni zvedali ruce při otázkách typu "Kdo to používá?", a jak pohotově reagovali na jeho geekovské vtipy. Na přednášce mě zaujalo několik zajímavých detailů. Např. jsme se dozvěděli, že je možné používat Friendconnect ankety ve spojení s adwords, které potom targetují reklamy podle výsledku anket. Překvapilo mě také, že iGoogle, OpenSocial a Friendconnect používají stejné typy widgetů, což je docela už slušné pole působnosti pro vývojáře. Uvažoval jsem nad tím, jestli může Friendconnect zcela nahradit přihlašování na stránku. Pravděpodobně ne, protože náhodný uživatel si kvůli mojí stránce nebude chtít zakládat Google nebo Twitter účet. Kromě toho mám pocit, že si spousta lidí Googlu jako správci jejich údajů nevěří, protože mají (možná částečně oprávněný) strach, že jim to Google bude všechno prohledávat. Nevím, jestli je možné tento "strach z Googlu" nějakým způsobem jednoduše překonat. Samozřejmě se nabízela otázka, proč nefunguje přihlašování pomocí Facebook účtu. Chewy nám odpověděl, že přihlašování pomocí Facebook Connect byla vůbec jedna z prvních věcí co udělali, ale Facebook je během 24 hodin zablokovat. Celkově přednášku hodnotím jako velmi poutavou a zajímavou, hlavně díky Chewymu, kterého jsme si všichni oblíbili. Škoda, že musel stíhat letadlo zpět do Londýna, a nemohl s námi po přednášce pobýt déle. Každopádně nasadil laťku pro uc.gug.cz akce hodně vysoko - uvidíme, jak se nám tento standard podaří udržet na dalších akcích. O dalším dění budeme průběžně informovat. 

 Update 12.10.2009: fotky od Oldy Hanuše:

Zakládající akce Unicorn College Google User Group

přidáno: 14. 12. 2009 1:47, autor: Janek Wagner

Dne 10.12.2009 přijede na Unicorn College Matthew "Chewy" Trewhella (Customer Solutions Engineer, Google), a představí Google Friend Connect jako způsob, jak přinést sociální funkcionalitu na vaše stránky a zejména novinky, které Google do Friend Connect letos na podzim uvedl. Více informací zde.

Tato přednáška bude zároveň zakládající akcí Unicorn College Google User Group - uc.gug.cz, což je volné sdružení, které má za cíl pomáhat vývojářům, studentům i koncovým uživatelům zlepšit svoji úroveň znalostí a dovedností v této oblasti a usnadnit vzájemnou komunikaci.
Aktivita uc.gug.cz bude spočívat především v pořádání přednášek a workshopů na téma Google technologií a dalším moderních prostředků pro web development. Spolupráce by měla probíhat oboustranně, vítáme veškeré podněty od studentů, vývojářů, i zástupců firem, které s Google produkty pracují. Pokud máte nějaký zajímavý nápad, chcete uspořádat přednášku, prezentaci, nebo přijít s vlastním tématem bakalářské práce, tak neváhejte se na nás obrátit.

První setkání GUG.CZ klubu v Ostravě

přidáno: 14. 12. 2009 1:46, autor: Janek Wagner

Setkání zorganizované na Gymnáziu Hladnov ve Slezské Ostravě Dášou Kocichovou zahájila přednáška Google pro výuku, kterou připravil Janek Wagner. V přednášce zmínil novinky v nástrojích a službách Google, například takzvané vertikální vyhledávání, jako třeba Vyhledávání knih Google, Obrázky, Scholar. Dalšími tématy byly nové možnosti HD a vkládání videí do YouTube, Mapy Google a jejich propojení s tabulkami nebo nové možnosti wiki i webu s pomocí Webů Google. Ukázku praktického využití Google v hodinách dějepisu na gymnáziu připravil Mgr. Martin Vonášek, jehož výukové materiály uspořádané právě s pomocí Webů Google ukázaly široké spektrum možností použití této služby ve výuce. Podívejte se například na vynikající Školní filmový klub. Více než dvacítka účastníků byla právě šíří možností překvapena, doufejme, že si Weby Google také vyzkouší.

 

Po přednáškách následovalo neformální setkání jádra ostravského GUG klubu v blízké krčmě, kde se diskutovaly především možnosti spolupráce účastníků. Témat bylo mnoho...

Ostravská Google User Group se sejde 29. září!

přidáno: 16. 9. 2009 0:27, autor: Janek Wagner   [ Aktualizováno 5. 10. 2009 1:12 uživatelem Lenka Urbanová ]

Setkání bude volně navazovat na přednášku Google ve výuce na Gymnáziu Hladnov. Místo a čas ještě upřesníme.

1-4 of 4