Google I/O Extended Prague 2012Kvapem se nám blíží největší světová akce Googlu! Už 27. června startuje v Americe Google I/O a některým se dokonce poštěstí být přímo na místě. My ostatní na tom ale nebudeme o nic hůř! V Node 5 na Andělu se s námi můžete připojit nejen ke sledování přímého přenosu z místa činu. Google ČR a GUG.cz pro Vás v souvislosti s Google I/O připravili první největší akci pro příznivce Google technologií v ČR po GDD! Pojďte s námi zažít Google I/O Extended Prague 2012!


Google I/O Streaming


Hned ve středu 27. června záhájíme v 16:45 registrací v Node 5 a krátkým úvodem Martiny Laresové z Google ČR. Po ní nám Ivan Kutil představí mýty a domněnky, které kolují kolem letošního Google I/O. Naplněni domněnkami si budeme každý moci tipnout svůj nejlepší odhad a svěřit jej náhodě s možností drobné odměny. Poté už svou pozornost zaměříme na přímý přenos ze San Francisca, kde budeme svědky okamžiků, kdy Google mění dějiny při streamování Google I/O Keynote.


Naplněni dojmy je řádně prodiskutujeme a propereme nejen s Googlery při večeři, na kterou jste zváni, a vzniklé názory a otázky pomůže vyřešit panelová diskuze se zajímavými osobnostmi, jako je např. František Fuka, která bude následovat.


První skutečný celonoční Hackathon v Google technologiích


První den Google I/O Extended Prague ale panelovou diskuzí zdaleka nekončí! Neboť pro ty největší a odvážné programátory, kodéry, designéry, nu zkrátka hackery z Vás bude následovat historicky první celonoční skutečný hackathon v ČR, tentokráte ve všech Google technologiích!


Během toho, co se v Kalifornii budou odhalovat a psát dějiny příštího roku, budeme vytvářet úplně nové aplikace. Jen Vy, váš tým, trocha kofeinu a kód! Tým si samozřejmě můžete najít mezi svými kamarády nebo si jej vytvořit s ostatními hackery až na místě. A co se týče kódu, jsou povoleny úplně všechny Google technologie! Vedle klasik jako je Android, HTML5 (s přístupem na nějaký Google API), Google Chrome Extensions, nebo Google Maps API, jsou tu i specialitky pro opravdové fajnšmekry jako je (nejen) Dart, NACL (Google Native Client), či Google Analytics API a další!


A o co soutěžíte? Kromě velmi zajímavých cen (tou hlavní je telefon Samsung Galaxy Nexus!) bude nejlepší aplikace zmíněna na stránkách GUG.cz a na blogu Google ČR! Vaše aplikace budou hodnotit příznivci Google technologií druhý den přímo v sále a kromě hlavní soutěže se můžete těšit i na cenu organizátorů a mezi zkušenými hackery již velmi oblíbenou soutěž TOP Night Coder.


A ani celonočním hackathonem první den naší akce zdaleka nekončí, neboť žádný den by nebyl úplný bez řádné afterpárty a proto v 7:00 ráno, až skončí hackathon, se bude konat afterpárty v podobě snídaně ve Starbucks!


GUG Camp


Druhý den Google I/O Extended Prague začne stylově největším GUG Campem v ČR! GUG Camp je velká přehlídka aplikací, které jsou vytvořeny s pomocí Google technologií jako jsou Android, HTML5 (s použití nějakého Google API), AngularJS, Dart, Google Chrome Extensions, Google App Engine, Google Maps API a další! Vytvořili jste nějakou aplikaci pomocí Google technologií, která stojí za to? Nebo se chcete hecnout a za dobu, která do akce zbývá ji vytvořit? Jen do toho!


Své aplikace přihlašujte zde: http://goo.gl/9tRGa


Pravidla GUG Campu


Prezentovat se budou funkční aplikace, které musí být v okamžiku prezentace v té formě, v jaké je prezentujete dostupné veřejnosti. Tj. není možné jít soutěžit např. s prezentací v powerpointu, nebo s aplikací, která je veřejně nedostupným interním demem.


Aplikaci není třeba nikam předem zasílat, hodnoceni budete na základě živé prezentace aplikace. Na prezentaci aplikace budete mít PŘESNĚ 5 minut. A je nutné prezentovat fukční demo aplikace. Tj. ne slidy a ne video. Silně doporučujeme si prezentaci dopředu nacvičit a vyzkoušet.


Pokud máte na prezentaci speciální nároky na techniku - např. máte hru a potřebujete reproduktory, uveďte to prosím v políčku "Požadavky na techniku k prezentaci" v registračním formuláři. Samozřejmostí je projektor s VGA vstupem, ten nemusíte uvádět. Pokud budete chtít prezentovat mobilní aplikaci přímo na zařízení napište to, neboť pak je třeba prezenter (to je takový ten moderní meotárek...). Díky.


Můžete soutěžit s libovolnou aplikací, podmínkou je, že musí být její část vytvořena v Google Technologii, nebo používat nějaké Google API a aplikace musí mít nějakou webovou prezentaci  (ne, nestačí post na Twitteru, nebo stránka na Facebooku ;-)), ale stačí např. profilová stránka na Google Play. Pokud však budete mít (třeba i kromě stránky na Google Play) i vlastní pěknou webovou prezentaci, výhoda pro Vás.


   Ceny GUG Campu

Nejzajímavějších 6 přihlášených aplikací postoupí do finálového kola a budou prezentovány a ohodnoceny odbornou porotou, každá z aplikací získá názor odborníků z oboru. Kromě toho jsou ve hře zajímavé ceny pro vítěze (tou hlavní je telefon Samsung Galaxy Nexus) a právě GUGCamp je jedinečnou příležitostí, jak své aplikaci přinést publicitu a jak získat názor ostatních!


Po GUGCampu nás čekají prezentace aplikací a hackathonu a vyhlášení výsledků.


Networking


Následuje večeře po které je na řadě nejdůležitější část dne - a sice možnost probrat dojmy a novinky z keynote ještě za čerstva s českými Googlery a ostatními v rámci hromadné diskuze a networkingu, který pak přesuneme na afterpárty do restaurace V Náplavní.


A dále?


Samozřejmostí je legrace a mnoho novinek ze světa Google. Po celou dobu konání akce bude k dispozici tzv. GUG Gadgets, což je sbírka různých zařízení, kdy každé z nich má svoji osobitou historii.


Proč tedy přijít za námi na I/O Extended a nedívat se na to doma na gauči?

 • Největší GUGCamp, ukažte své aplikace širšímu publiku!

 • Zažijte Google I/O Streaming s kolegy, Googlery a kolegy z oboru!

 • Diskutujte o novinkách z Google I/O s osobnostmi jako je František Fuka!
 • Rumours Keynote od Ivana Kutila!
 • Tipněte si s námi co Google na I/O 2012 odhalí!
  • Poznejte Googlery z ČR a zeptejte se jich osobně na jejich názor!
  • Připojíme se pomocí hangouts Google Developers Live!
  • Spojíme se pomocí hangouts s ostatními Google I/O Extended po celém světě!
  • Pokusíme se o přímý přenos z Google I/O!

  • Přihlaste se jako zvláštní zpravodaj z Google I/O!

  • Pokusíme se spojit s Danem Francem, Filipem Hráčkem a Radkem Šimkem, kteří jsou na velkém Google I/O a pokud to vyjde, budeme moci ovládat jejich pohyb!

 • Pro ty největší programátory a hackery je připraven historicky 1. celonoční Hackathon v Google technologiích!

  • Android, HTML5, Dart, AngularJS, Google Maps API, a mnohé další!


Přijďte zažít Google I/O osobně! Naplno! Uvidíme se?


Registrace


Vstup na akci je ZDARMA, pro vstup na akci je nutné se REGISTROVAT.
Akce bude probíhat v češtině.

Všem účastníkům akce zašleme nejpozději den před akcí (tj. v úterý 26. 6. 2012) email s podrobnými informacemi o akci.

Otázky kolem organizace směřujte na organizátory akce skrze gug-hackathon-support@googlegroups.comComments