Home‎ > ‎

Google Developer Day Open Call - Česká republika

Globální vývojářský deathmatch: Ukažte světu své h4x0r skills a zajistěte si slávu s HTML5

Další level: HTML5 Open Call

HTML5
Šance pro všechny vývojářské dobrodruhy, hackery a opovážlivce. Pozor, začínáme již 1.2.8.


Nejzajímavější projekty HTML5 Open Call opět budou oceněny vstupenkou na Google Developer Day v Praze, ale při registracích na GDD se bude v Googlu přihliížet i na další účastníky Open Call. Jako v předchozím kole, i zde se jedná o výzvu pro jednotlivé vývojáře - tzn. odevzdáváte práci sami za sebe. K účasti v HTML5 Open Call NENÍ třeba, abyste se zúčastnili předchozího Open Call věnovaného Android APK. 

Oficiální registrace není nutná, ale přesto vás požádáme, pokud o účasti uvažujete, zaregistrujte se nezávazně zde. Zajistíte tak, že vám nic neuteče, jakmile se dozvíme něco nového, dáme vám napřímo vědět. 

Zatím nikdo netušíme, co bude povahou zadání, ani jak to bude náročné, proto vybízíme všechny potenciální zájemce, abyste se v pondělí alespoň podívali na oficiální stránku projektu na zadání: https://sites.google.com/a/gug.cz/www2/Home/open-call-challenge 


Časování: 

- vyhlášení zadání: 1.2.8. v 18h našeho času

- odevzdání práce (bude v podobě Google Formuláře): 9.8. v 02.00 (ráno) našeho času Co je open call?

Open Call j
e intenzivní, časově omezená záležitost, pořádaná Googlem společně s Google User Groups po celém světě. Tato nová vývojářská soutěž ukáže, co ve vás je — a umožní vám ukázat se světu a dostat exkluzivní vstup na Google Developer Day.

Registrace na český Google Developer Day se blíží — a protože bude kapacita opět velmi omezená, pravděpodobně nezbude místo pro všechny. Vloni zájem dvojnásobně převyšoval možnosti konference.  Abychom účastníky GDD nevybírali jenom na základě pravidla "kdo dřív, ten dřív", je tu globální vývojářská soutěž Open Call, jejíž úspěšní řešitelé získávají vstup na GDD (a i ti, kteří nevyhrají, budou mít větší šanci se na akci dostat).

Zároveň pak budete mít možnost zviditelnit se před Googlem i vývojářskou komunitou přímo na Google Developer Day a na jeho webu.

Tento rok se výzva Open Call soustředí na dvě témata: Android ADK a HTML5. V obou případech půjde o to ukázat nejen vaše 1337 h4x0r skills, ale také trochu toho vlastenectví — ať už grafikou, barvami nebo třeba hudbou ve vašem projektu. Kreativitě se meze nekladou! A pozor, můžete být i úplní začátečníci, čtěte dál.

Porotci v každé zemi vyberou až 10 projektů z obou témat, které budou vystaveny online a také v reálu na GDD.

Pro bližší informace, představení porotců, FAQ a možnost se spojit s ostatními, se podívejte na stránku GUG.cz věnovanou Open call zde, sledujte i blog Google ČR. Globální stránka Open Call projektu je zde.

Pokud vás akce zaujala, prosím zaregistrujte se zde, abychom vás mohli napřímo informovat o novinkách a upřesněních.

POROTCI 

HTML5 Challenge

Tomáš Zvěřina - Chief Technologist v Multimedia Ateliér, vývojář mnoha zejm. mobilních aplikací a zakladatel "první asociální sítě" MemeReactor. 

Ondřej Kučera - vyučující na Unicorn College a vývojář v Unicornu.


ANDROID ADK OPEN CALL
Josef Průša: Už v 18 měl vlastní kapitolu v knize od O’reilly iPhone hacks a od té doby tvoří víc a víc. Poslední rok se zabývá vývojem open source projektu 3D tiskárny RepRap, o kterém doufá, že změní pohled lidí na to jak vytváříme svět okolo nás. Nyní je jeho hlavním cílem šířit povědomí o RepRap a Open Source Hardware obecně.

Josef Šlerka:
Chief Technology Strategist at Ataxo, Head of New Media Studies at Charles University.

Comments