Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

Vývojářská výkladní skříň GUG.CZ na Google Developer Day 2009

přidáno: 10. 11. 2009 4:31, autor: Janek Wagner   [ aktualizováno 10. 11. 2009 5:33 ]
Vrcholem účasti na Google Developer Day 2009 v Praze byla pro GUG.CZ jeho Vývojářská výkladní skříň, která byla zařazena jako závěrečný blok v žluté sekci Building for the Web. Přestože ji konkurovala přednáška Romana Staňka Start-up as a Service, byl sál zaplněn zhruba ze tří čtvrtin a přihlášených prezentujících, kteří si chtěli užít svých pět minut slávy na GDD bylo více než deset, seznam zájemců se utěšeně plnil ještě v průběhu dne v našem koutku na Google Developer Day. Moderátorem Výkladní skříně byl Dan Franc a jeho původně plánovaný co-moderátor Jarda Bengl z vývojového týmu Mapy Google se pohodlně usadil mezi diváky. Věděl proč: API Map Google patří k nejoblíbenějším nástrojům i českých vývojářů online služeb a aplikací a samozřejmě kralovalo i naší Výkladní skříni.

Takže letem světem, co jste mohli vidět:
www.tixik.com - Globální turistický průvodce. On-line fotografie, mapy, videa, informace. Otevřený, multijazyčný projekt pro cestování. Právě nyní se můžete podívat na 626172 fotografií ze 6287 zajímavých míst, 2362089 měst a 237 zemí světa.


www.nasceskyraj.cz - Regionální ubytovací server  je regionálně zaměřená služba pro hledání ubytování v Českém ráji, jehož filosofie stojí na následujících principech: nejširší nabídka ubytovacích možností, přehledné zobrazení a pohodlné hledání s vysokou interaktivitou na mapě, propojení s regionálními informaceni.


www.inmite.eu - Zajímavé implementace Google Maps API (Pražský maraton, Dny Marianne, CzechTourism), nebo YouTube API (Otázky Václava Moravce, film Zoufalci).


drydrop.binaryage.com - weekendový projekt Antonína Hildebrandta na Google App Engine.


www.qualityunit.com/postaffiliatepro - Post Affiliate Pro vytvořený s pomocí Google Web Toolkitu.www.nejremeslnici.cz - Připravovaný web umožní zveřejnit poptávku včetně cenových očekávání. Ulehčí komunikaci s potenciálními dodavateli při upřesňování zadání zakázky. Umožní sdílet rady a tipy s ostatními uživateli.


www.polednicek.cz - Sestavte si okruh oblíbených restaurací a dostávejte každý den jejich polední menu emailem. Najděte si dnešní oběd - stačí jeden klik.


www.seges.skInteraktívny systém na úpravu obsahu webových portálov s podporou pre e-commerce riešenia. Systém, práve vďaka vymoženostiam AJAX technológií, disponuje modernými Web 2.0 vlastnosťami od Drag&Drop funckionality, WYSIWYG úprave textu a obrázkov, cez dynamickú tvorbu formulárov až po komplexné riešenia v podobe indexovatelnosti AJAX stránok. Systém je založený na technológii GWT a vo svojej podstate je zaujímavý aj z pohľadu integrácie so súčasnými aplikačnými frameworkami.


360cities.net - Online virtuální panoramatické prohlídky zajímavých lokalit "rybím okem".Jan Menšík ukázal možnosti využití Google Visualization API.


Comments