Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

První Google hackathon: Brno, 25. 3., 12.00 - 16.00

přidáno: 10. 3. 2010 5:15, autor: Janek Wagner

Chrome, HTML5, rozšíření Chrome

Nově vzniklá skupina BRNO.GUG.CZ, která bude přinášet aktivity Google User Group v Brně, vás zve ve spolupráci s Fakultou Informatiky MUNI na přednášku a následný hackathon pod vedením člena vývojového týmu Chrome a Chrome OS Arne Roomanna-Kurrika.  Akce vám pomůže nejen získat znalosti použitelné v aktuálně probíhající soutěži GUG.cz o cestu na konferenci Google I/O, ale můžete přímo během ní vytvořit pod vedením inženýra z Google svoji vlastní extenzi a tu do soutěže následně přihlásit. 

Struktura hackathonu:

  • přednáška novinky v Chrome a podpora pro HTML5 v Chrome (cca 1 hod)
  • Úvod do vývoje extenzí Chrome (cca 30 min)
  • Vlastní kódování: cca 1.5 hod
  • Ukázky prací, shrnutí: cca 30 min. 

Akce proběhne v angličtině. Vstup volný, registrace nutná na http://bit.ly/bYm4qj

Místo: FI MUNI, Botanická 68a

Datum: 25.3.2010

Čas: 12.00-16.00

Co je hackathon? Skoro jako závod s kódem. Čeká vás omezený časový prostor, který bude nastartován menší "masáží" čili úvodem do Chrome Extensions, pak bude následovat vlastní "běh", během kterého nakódujete svoji extenzi od začátku až do konce (pod "trenérským dohledem" a pomocí Arneho), a konečně přijde "cílová rovinka", ve které si ukážeme výsledek naší práce.

Kdo je Arne Roomann Kurrik? Arne je softwarový inženýr a developer advocate Google, který začal v Google pracovat v r. 2007 na OpenSocial, v průběhu r. 2009 se stal součástí Chrome týmu a přímo se podílel na spuštění extenzí Chrome. V současné době pracuje na tutoriálech pro HTML5, Google Chrome OS, Native Client a nových API pro extenze Chrome. Aktuálně se připravuje na svoji přednášku na téma budování HTML5 aplikací, kterou bude mít na Google I/O.

Mám si přinést vlastní notebook? Pokud se chcete zúčastnit hackathonu, pak určitě ano. Přestože bude internetové připojení zajištěno, rozhodně nic nezkazíte, pokud si zajistíte i případné své záložní mobilní připojení.

Partneři akce:

Masarykova Univerzita, Fakulta Informatiky
GTUGS.SK
Google 


Comments