Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

Konference - Plánování města budoucnosti s Google

přidáno: 30. 5. 2009 2:42, autor: Dana Léw   [ Aktualizováno 9. 9. 2009 21:51 uživatelem Janek Wagner ]

25. 6. 2009, od 18:00 do 21:00 hod

Centrum současného umění DOX, Osadní 34, Praha 7, 170 00, www.doxprague.org

Konference určená zejména zájemcům o architekturu a kreativní využití online technologií se uskuteční 25. června 2009 v pražské galerii DOX od 18ti do 21 hodin. Spolu s odborníky v oboru architektury, urbanistiky a online služeb se budeme zabývat problémy českých měst, doporučeními mezinárodního fóra Future Cities pro městský rozvoj a možnostmi využití nových technologií při tvorbě českých „měst budoucnosti“. Pro prezentaci návrhů vizuálních změn podoby měst použijeme volně dostupné nástroje Google jako jsou Google Earth, Google Maps, Sketchup, Blogger a YouTube.

Konference otevře potenciálně dlouhodobý projekt společné tvorby „měst budoucnosti“, v první fázi se za podpory zástupců regionálního plánování zaměříme na tvorbu budoucnosti Mělníka. Architekt Marek Růžička předvede praktickou ukázku existujících částí Mělníka za využití technologií Google a zároveň svoji vizi pro budoucnost tohoto města, realizovanou za pomoci online nástrojů. Další vystupující se pak zaměří na různé aspekty tvorby návrhů měst budoucnosti a také využití online nástrojů Google.

Architekti, ale i kreativní členové Google komunity, dostanou po konferenci možnost v kreativní práci pokračovat a vytvořit své návrhy urbanistické budoucnosti Mělníka – ať už to bude jednotlivá budova, ulice, či celá čtvrť - realizované za pomocí nástrojů Sketchup, Google Earth, YouTube, a dalších, které budou při konferenci názorně předvedeny. Každý z projektů bude dostupný i pro komentáře a jednotlivé návrhy budou umístěny na stránkách projektu. Vyhodnocení odborníky, jejich komentář a předání cen proběhne v září 2009, projekt nicméně bude pokračovat i poté a zaměří se i na další města. Více informací o soutěži přineseme v průběhu června.

Projekt umožňuje prozkoumat dopady architektonických změn na každodenní život a možnosti urbanistického rozvoje a celkově se snaží přispět k šetrnějšímu přístupu k životnímu prostředí .

Konference je organizována Mezinárodním centrem pro umění a nové technologie (CIANT) ve spolupráci s českou Google User Group (GUG.cz), s Centrem současného umění DOX  a za podpory Future Cities Forum. Pro více informací kontaktujte Roberta Cartera na robert.carter@ciant.cz nebo Dana France na dan@gug.cz, případně od 10. 6. navštivte oficiální internetové stránky projektu připravované na adresách www.futurecities.ciant.cz nebo www.gug.cz


Program:

18:20     Cíle města Mělník (Pavel Průcha, odbor výstavby a plánování Mělníka) video

18:05     Město budoucnosti (Dave Scougall, Future Cities Forum) video

18:35     Role architektů dnes (Jaroslav Hulín) video

18:50     Role architektů budoucnosti (Tomáš Rousek
video

19:05     Cellular automata v architektuře(Jan Kalfus) video 

19:30     Google, nastroj dneška a budoucnosti (Jaroslav Bengl) video

19:45     Použití Google Sketchup(Michal Ambrož) video

20:10     Google Info(Jaroslav Bengl) video

20:30     Představení užitečných aplikací a nástrojů(Marek Růžička) video

20:50     Informace o soutěžní výzvě, závěr videoPlaylist videí z konference na YouTube

Adresa URL se specifikací gadgetu nebyla nalezena

Fotogalerie

Plánování města budoucnosti s Google


Datum: 25. 6. 2009, od 18:00 do 21:00

Místo: Centrum současného umění DOX, Osadní 34, Praha 7, 170 00, www.doxprague.org

Jazyk konference: čeština

Vstup volný, registrace na Facebooku nebo tr.im/mHH8


Comments