Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

30.9.2010, Praha: Ondra Kučera: Otevřený web a jeho současný stav

přidáno: 4. 3. 2011 4:43, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 4. 3. 2011 5:34 ]
Zveme vás na další přednášku uc.gug.cz, tentokrát na ní Ondra Kučera pohovoří o vývoji v oblasti otevřených technologií pro výrobu webových stránek a aplikací.

Nelze si nepovšimnout, že vývoj páté verze jazyka HTML je v internetových médiích skloňován prakticky dnes a denně. Jedni v ní vidí všelék na současné problémy webu, druzí zabijáka všudypřítomného Flashe, třetí argumentují, že na tohle vše je už dávno pozdě a že Flash má nedostižitelný náskok, další jenom zpovzdálí pozorují, co se bude dít, ale snad nikoho, kdo se o webové technologie zajímá, nemůže nechávat HTML5 zcela lhostejným. Společně s některými částmi CSS3 a neustále se zrychlující implementací JavaScriptu v prohlížečích jsou tak dnes možné věci ještě nedávno nevídané.

Je ovšem zároveň nutno kriticky přiznat, že ne vše již funguje tak, jak by si jeden přál, řada funkčností není hotová ani na úrovni specifikace, natož aby byla široce implementována výrobci prohlížečů.

Ondra se pokusí podat krátký výlet do historie objasňující důvody některých rozhodnutí, jež při vzniku HTML5 padly, a dále se pak zaměří především na praktické ukázky a pokusí se i, v rámci možností, o objektivní posouzení připravenosti jednotlivých možností kombinace HTML5 + CSS3 + JavaScript k praktickému použití. 

Adresa:
Unicorn College
Pod Parukářkou 2762/2
Praha 3

Datum a čas: 
30.9.2010, 18:00-19:30
Comments