Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

9.6.2011, Praha: Dobroslav Pelc: GWT Frameworky

přidáno: 25. 7. 2011 5:08, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 25. 7. 2011 5:15 ]
Zveme vás na přednášku Dobroslava Pelce na téma GWT Frameworky. Přednáška je inspirovaná zkušenostmi z vývoje praktických aplikací ve společnosti Effectiva Solutions. GWT je zajímavou volbou pro Java vývojáře, protože umožňuje v tomto jazyce vyvíjet front-end i back-end části webových aplikací. GWT sám o sobě je poměrně mocný nástroj, který je ale možné dále rozšiřovat, a tím zvyšovat komfort a efektivitu vývoje.

Vybrali jsme pro vás dvě technologie, které se vzájemně dobře doplňují. Jedná se o GWT Ext s propracovanou stavbou grafických komponent spolu s frameworkem Ujorm, který se vyznačuje nadstandardní typovou bezpečností a poskytuje vedle ORM služeb také generické komponenty pro zobrazení tabulek a editačních formulářů. Kombinace obou frameworků se dobře osvědčila na komerčních projektech firmy Effectiva Solutions.

Prezentace bude demonstrována na jednoduchém open-source kódu, který bude po skončení přednášky volně dostupný pro stažení. Sami si pak budete moci vyzkoušet jak snadno se tvoří aplikace, když máte k dispozici např. napojení na Spring. Na přednášce se dozvíme více o architektuře klientských UJO objektů a jaký přínos má použití těchto objektů v prostředí GWT Ext.

Prezentací GWT Ext vás provede Dobroslav Pelc a s frameworkem Ujorm vás pak seznámí jeho autor Pavel Ponec.

Comments