Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

28.11.2011, Praha: Google Apps pro firemní uživatele

přidáno: 21. 12. 2011 3:17, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 21. 12. 2011 3:18 ]
V prostorách akcelerátoru TechSquare proběhla historicky první akce přímo zaměřená na firemní uživatele Google technologií, konkrétně se tentokrát jednalo o Google Apps.

Setkání zahájil Dan Franc (GUG.cz) s představením pilotního konceptu a rámcové vize projektu firmy.gug.cz, který bude určen všem firmám přijímajícím nebo poskytujícím služby kolem Google nástrojů a služeb pro vzájemnou inspiraci a propojení. Poté následovala zhruba hodinová úvodní přednáška od Ivana Kutila a Přemysla Brýla (společnost AppSatori), která představila Google Apps se zaměřením na nejzajímavější body pro firemní využití. To zejména problematiku bezpečnosti, správy mobilních zařízení a na možnosti dalšího rozšíření nebo automatizace, které platforma umožňuje.

Hlavním cílem akcí firmy.gug.cz bude vzájemná výměna zkušeností mezi firmami s využíváním Google nástrojů, ke které došlo bezprostředně po přednášce. Zhruba 30 účastníků akce mezi sebou přes hodinu aktivně debatovalo možnosti Google Apps, problémy na které narazili, či nejlepší využití různých aplikací. Zakončení proběhlo formou volného networkingu.

Přítomní účastníci byli například z těchto firem nebo organizací: AEGEE-Praha, DO-IT, Leads21, Netmail, Mediawork group, PayPerClick.cz, prima.tv, Singletones, Seppia, SECTION Technologies, TechSquare, Unextro nebo Webovia.

Comments