Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

24.3.2011, Praha: Adam Kliment: Horizontální škálování a Deltacloud API

přidáno: 28. 3. 2011 6:35, autor: Dan Zouhar
Zveme Vás na přednášku Adama Klimenta o designu horizontálně škálovatelné infrastruktury pro webové aplikace, jejím nasazení v cloudu a o dynamickém škálování. Adam Kliment je spoluzakladatelem projektu Virtualmaster, který jako první na českém trhu nabídl cloud platformu pro hosting virtuálních serverů.

Virtualmaster je cloud platforma pro prototyping konfigurace virtuálních serverů a pro jejich následný produkční provoz. Virtualmaster umocňuje výhody virtualizace, protože je možné během minut vytvářet a následně mazat instance virtuálních serverů, ukládat je do šablon a opakovaně nasazovat. Virtualmaster pomáhá vytvořit a dostatečně otestovat adekvátní řešení přesně pro konkrétní potřeby každého projektu a umožní projektu dynamicky růst v celém průběhu jeho životního cyklu.

Součástí přednášky bude praktická ukázka využití cloud infrastruktury jako služby (IaaS) a seznámení s DeltacloudAPI - abstrakční vrstvou vyvíjenou společností RedHat. Toto RESTful API popisuje obecný model cloud infrastruktury a činí projekt nezávislým na konkrétním cloud providerovi..

Parametry serverové platformy samozřejmě nejsou to jediné, co má vliv na výkon vašeho projektu. Adam vám prozradí, jak psát webové aplikace tak, abychom se nemuseli bát, že je bude někdo používat. V průběhu přednášky se seznámíme s významem horizontálního škálování, řekneme si, jak měřit výkon webové aplikace a analyzovat úzká hrdla i jak konkrétně změnit architekturu aplikace tak, aby dokázala snadno odolávat vysoké zátěži a byla „cloud friendly“.

Po akci bude následovat tradiční neformální posezení V Kapslovně. Doporučená konverzační témata jsou bezpečnost dat v cloudu, (ne)škálovatelnost relačních databází, a jestli je Google evil :)

Comments