Home‎ > ‎Akce‎ > ‎

10.11.2011, Praha: Case study: Artvasion

přidáno: 9. 12. 2011 1:36, autor: Dan Zouhar
Přednáška startupu Artvasion, který je převážně tvořen studenty 3. ročníku Unicorn College - Davidem Horsákem, Filipem Skokanem a Alice Wilbard. Při vývoji této aplikace použili technologie, které se na Unicorn College vyučují v prvním ročníku - kromě jiných Ruby On Rails a jQuery.

Artvasion je sociální síť a prezentační platforma pro umění, umělce, galerie a veřejnost se zájmem pro umění. Klade si za cíl propojovat umělecké komunity a přibližovat uživatelům umění pro ně zahraničních autorů. Aby toto vše bylo možné, umožňuje svým uživatelům sledovat ostatní uživatele, sdílet umění, statusy, a zobrazovat umění na mapě. Uživatel je udržován v obraze pomocí rozsáhlých notifikací. Artvasion disponuje i vychytávkami, jako jsou @mentions a zkracovač odkazů.

Slyšeli jste, jak celý nápad okolo Artvasion vznikl, o začátcích vývoje, prvních technických pitfallech a jejich překonávání. Viděli jste, jaké nástroje a služby používají pro vývoj aplikace, jakým způsobem probíhá komunikace mezi členy týmu a vůbec, jak řídit malý tým o 4 lidech a několika dalších spolupracovnících.

Samozřejmě nechybělo nahlédnutí pod kapotu Artvasion. Byly představeny technologie použíté ve vývoji a bylo ukázano, jak je aplikace nasazena v cloudu. Speciálně pak byly diskutovány některé technologie a technické řešení, které si zaslouží bližší přiblížení.

Comments