Přehled akcí GUG.CZ


18.10.2012, Brno: Social Skills for Geeks III: Networking s Jeanne Trojan

přidáno: 29. 10. 2012 7:09, autor: Daniel Zouhar

V Brně jsme si ve čtvrtek 18. října užili třetí a zároveň i poslední přednášku z cyklu Social Skills for Geeks. Tentokát přijela  přednášet Jeanne Trojan s tématem "Networking for Geeks". Tuto akci si mnozí nechali ujít, protože přednášky Jeanne Trojan jsou prostě a jednoduše skvělé.

A zde je již něco z programu:
Jeanne will guide you through the process of meeting and talking with new people at events and she'll give you some solid strategies for dealing with this sometimes scary situation. You'll have the chance to practice your new skills during the workshop so that you'll soon be networking like a pro and taking advantage of everything that making new connections brings. Don't miss out on the opportunity to learn this valuable skill and have a lot of fun in the process!  

Jeanne Trojan is a presentation and pitch trainer. She's American but has called Prague home since 1995. She has helped stop boring presentations in many industries, but is now focusing on multinationals, web & marketing firms and startups. She also likes showing introverts how to start enjoying networking with her 'Networking for Geeks' workshop.

You can follow her on Twitter @jmtcz.


15.10.2012, Praha: Marek Prokop – Data z Google vyhledávání pro váš business

přidáno: 22. 10. 2012 7:04, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 22. 10. 2012 7:05 ]

Nedávno jsme zkoumali, jak z chování návštěvníků vašeho webu získat podklady pro firemní rozhodnutí. Na celém internetu se ale pohybuje přes dvě miliardy lidí a zanechává na něm své stopy. Dobrý stopař z nich vyčte pro firemní marketing neocenitelné informace a Google nám k tomu poskytuje některé možnosti . Naučte se využívat nástroje Googlu (keywordtool, Trends, Alerts a další) k odhalování poptávky, spotřebitelských preferencí a analýze konkurence.

I tentokrát jste se k tématu setkali s expertem z nejpovolanějších. Marek Prokop je specialista na internetové obchodní strategie a marketing. Napomohl vzniku několika známých projektů a firem (Dobrý Web, H1.cz) a nyní se ve společnosti PROKOPsoftware, kterou založil v roce 1993, věnuje konzultacím a školení.


3.10.2012, Brno: Gpivo

přidáno: 22. 10. 2012 5:59, autor: Dan Zouhar

Září kupodivu uteklo jako voda a najednou je začátek října a s ním pochopitelně i Gpivo. Měli jste možnost dorazit i se svými novými gadgety. Téma bylo volné, ale blíží se počasí, kdy je lepší zůstávat doma, tak jsme pobavili třeba o filmech či knihách a něco si vzájemně doporučili na blížící se chladné a deštivé večery. ;) 

26.9.2012, Praha: Marek Jelen – Cloud Computing PaaS

přidáno: 22. 10. 2012 5:44, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 22. 10. 2012 7:08 ]

Česká Google User Group se po prázdninách znovu vrací s oblíbenou sérií technologických přednášek na Unicorn College. Tentokrát pozvala Marka Jelena ze společnosti RedHat, který přenášel na téma Cloud Computing PaaS.

Zkratka PaaS znamený Platform as a Service, což je varianta Cloud deploymentu, ve které má poskytovatel kompletní kontrolu nad poskytovanou platformou, a od klienta nejsou vyžadovány žádné znalosti o konfiguraci prostředí. Spuštění služby je většinou zdarma a účtují se pouze skutečně spotřebované megabajty na úložišti, hodiny procesoru a další služby. Tím se významně liší od cloud hostingu IaaS (Infrastructure as a Service), který poskytuje např. Amazon EC2 a který ač také nabízí účtování pouze spotřebovaných prostředků, tak od uživatele stále ještě vyžaduje znalost instalace a deploymentu. Tím se PaaS stává dalším logickým krokem na cestě k výraznější komoditizaci cloud deployment prostředí a dalšímu snižování nákladů.

PaaS služby jsou poskytovány pro téměř všechny dnes rozšířené programovací jazyky a prostředí, ať už je to Java, Ruby, Python, .NET, nebo třeba Scala a Erlang. Známí poskytovatelé jsou např. Google App Engine, Heroku, Microsoft Azure, nebo RedHat OpenShift, na jehož spuštění se Marek Jelen podílel.

Marek nám v první části poskytnul základní úvod do PaaS problematiky a v druhé části se podělil o několik praktických zkušeností z implementace OpenShiftu.

Po přednášce následovala afterparty v pizzerii Persona.

17.9.2012, Praha: Petra Větrovská – AdWords

přidáno: 22. 10. 2012 2:16, autor: Dan Zouhar

Reklamy AdWords od Googlu jsou jedním z nejpoužívanějších a nejdostupnějších způsobů online reklamy pro firmy jakékoli velikosti. Vybrat pár klíčových slov a slušně napsat texty už pro dosažení maximálního výkonu ale už nestačí. Podívali jsme se na to, jak co nejlépe vytěžit zákazníka reklamou ve vyhledávání, jak cílit a zaujmout v Google Display Network a jak pracovat s retencí zákazníků pomocí remarketingu.

Tématem vás provedl opět odborník z nejpovolanějších, a v oblasti AdWords je to rozhodně Petra Větrovská. Petra se zabývá PPC reklamou již 8 let, pracovala pro online marketingovou agenturu Dobrý web, skupinu mediálních agentur Group M a poslední téměř čtyři roky pro H1.cz. Občas přispívá na vlastní blog vetrovka.cz.

5.9.2012, Brno: Gpivo #7

přidáno: 26. 9. 2012 0:50, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 26. 9. 2012 0:51 ]

Po rychlém průzkumu na sociálních sítích jsme zjisili, že pořádat další Gpivo venku už asi nebude úplně nejrozumnější nápad. Přesunuli jsme se tedy zpět do indoor prostorů, do starého známého Tinta do nekuřáckého salónku.

28.8.2012, Praha: GUG Meetup #10 – Daniel Steigerwald (Google Closure, JS)

přidáno: 26. 9. 2012 0:40, autor: Dan Zouhar

S létem jsme se pomalu začali loučit na naší poslední prázdninové akci, pravidelném Meetupu. Jako vždy poslední úterý v měsíci a tentokrát jste mohli dát řeč (nejen) s Danielem Steigerwaldem. 

28.8.2012, Brno: Věci vidné a nevidné: Úžasné divadlo fyziky (Údif), Science for Geeks I

přidáno: 26. 9. 2012 0:35, autor: Dan Zouhar   [ Aktualizováno 2. 11. 2012 3:30 uživatelem Daniel Zouhar ]

Loni touto dobou jsme začali cyklus „offtopic“ workshopů pro geeky na nevývojářská témata, která se ale i tak týkají naší práce a našeho přemýšlení. Social Skills se setkaly s velkým úspěchem a povzbudili jste nás k pokračování i další rok. Opustíme tentokrát sociální svět a hrát si budeme celý rok s tématy exaktně vědeckými, když už nám našli ten Boson. Začneme značně interaktivním workshopem v podání světově jedinečného „Úžasného Divadla fyziky“. Jeho principál Ondráš Přibyla vás nechá osahat věci, které vidíme, a pocítit ty, které jsou „pod povrchem“ - formou povídání, sdílení a i několika experimentů přímo na place, kterých se budete moci zúčastnit vy všichni. A protože Social Skills začalo loni v Praze, Science for Geeks rozjedeme na oplátku v Brně!

15.8.2012, Praha: Roman Appeltauer – Jak Google Analytics pomůže vaší firmě

přidáno: 13. 9. 2012 22:58, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 26. 9. 2012 0:54 ]

Google Analytics je daleko víc, než jen software na měření provozu na vašem webu. Z technických dat se dá získat spousta námětů pro řízení vaší firmy - od marketingu přes obchod až třeba po produkci a výrobu. Na praktické přednášce jednoho z předních českých odborníků na Google Analytics Romana Appeltauera (Online Performance Management Team Leader, Telefónica Czech Republic) jste se dozvěděli, jak umět „číst“ informace o chování návštěvníků vašeho webu a přetavit je do podoby „business inteligence“ pro vaši firmu. Přednáška a následný networking byl určena lidem, kteří mají na starosti různé firemní činnosti jak těch nejmenších firemních projektů nebo i živnostníků, až po velké firmy.


1.8.2012, Brno: Gpivo #6 – dozvuky I/O

přidáno: 4. 9. 2012 5:19, autor: Dan Zouhar   [ aktualizováno 13. 9. 2012 23:00 ]

Poslední Gpivo nám krásně vyšlo. Počasí bylo parádní. Celý večer jsme prostáli a proseděli v parku pod Špilberkem. 

I tentokrát jsme měli speciální téma. Přijel k nám Radek Šimko z pražského GUGu s několika hračkami na ošahání. Mohli jste si vyzkoušet různé gadgety a dokonce i Nexus Q

Souřadnice srazu: 49.194653,16.602828

1-10 of 126