10.10.: SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH A TÉMAT, KTERÁ JE ZAJÍMAJÍ, ZDE
ENGLISH VERSION OF THIS PAGE HERE

*UG Unconference je půldenní nekonference na téma "organizování komunit a uživatelských skupin" v klasickém pojetí (tzn. žádné slajdy, předem stanovený program, přihlášky prezentací předem, zvané přednášky, sáhodlouhé prezentace, dělení na celebrity vs. plebs). Využijeme účasti organizátorů Google User Groups z celého světa a pozveme i lidi organizátorsky zapojené do nejrůznějších dalších uživatelských skupin, meetup groups, neformálních vývojářských sítí a společenství a vůbec všechny komunitně činné lidi zejm. z oblasti technologií. Na vašem konkrétním zaměření či vašem Klout score záležet nebude.  

Pořádá snm.gug.cz ve spolupráci se SNM FF UK.

KDY A KDE

Pondělí, 17.10., 14-18h
Praha, Studia nových médií, FF UK,  Praha 5 - Jinonice, ul. u Kříže (hned u metra B Jinonice)
TO DO:

  • pokud chcete přijít, napište se nám do formuláře níže. Seznam účastníků a jejich témat budeme průběžně zveřejňovat (bez emailů) na této stránce
  • popřemýšlejte i o tom, jaké téma (témata) vás zajímá. Finální představení a výběr témat a jejich moderátorů proběhne při zahájení nekonference.
  • dotaz nebo komentář pište do boxu na úplném konci této stránky.

REGISTRACE:

GTUG Unconference prior to Google IOFAQ:

Q: Jak to bude probíhat?
A: Na začátku se všichni bleskově představí a v případě většího množství lidí alespoň představíte témata, která vás zajímají nebo ke kterým máte co říci. Toto své téma (1-3 na člověka) pak umístíte na tabuli s časovými sloty pro jednotlivé diskusní místnosti. Vlastní nekonference pak probíhá podle tohoto na místě vytvořeného scénáře. Na konci nekonference pak proběhne další závěrečné kolečko, ve kterém shrneme nejzajímavější výstupy z jednotlivých témat.

Q: Takže můžu přihlásit i téma, na které nemám prezentaci, na nějž ani nejsem třeba expert a o kterém si prostě chci jen popovídat s ostatními?
A: Přesně tak. Co víc, na nekonferenci nebudeme mít dataprojektor a žádné připravené slajdy. Připravte si myšlenky a schopnost povídat si o nich s ostatními. Vlastní nekonferenční bloky jsou pak diskusí mezi lidmi, kteří na blok přijdou.

Q:
Je to jen pro účastníky Google Developer Day? Je to jen pro Google fanboys, je to jen pro organizátory User group, je to jen pro lidi, co jsou aktivní v komunitách?
Ne. Ne, ne, ne. Stačí, aby vás zajímalo téma komunit a user groups, a můžeme vám ručit, že se setkáte s podobně naladěnými lidmi z jakýchkoli už specifických oblastí.

Q: Jaká témata jsou očekávána?
A: Jakákoli, která se týkají práce v komunitách a uživatelských skupinách. Je to hodně široké. Sami si řeknete, co vás zajímá.

Q: Co když nás bude víc lidí, kteří “přihlásí” jedno téma do jednoho bloku?
A: To nastane a musíte si s nimi nějak rozdělit role. Na druhou stranu, při nekonferencích se očekává, že jeden člověk nemluví déle než pár minut, takže stejně o moc nejde. Ten, kdo přihlásí téma je spíše moderátor diskuse, než tanečník před dataprojektorem. A abychom to ještě víc otevřeli, témata budou pravděpodobně i kombinována, tzn. v jednom bloku se může sejít víc podobných, nikoli stejných témat.

Q: Počkat, takže to vážně není tak, že jeden člověk třičtvrtě hodiny prezentuje a ostatní ho jen poslouchají?
A: Fakt ne. Pravidlem nekonference je, že se očekává diskuse, ne sáhodlouhé prezentace. Když prezentace, tak pro uvedení do problematiky nebo kvůli sladění se na pojmech či faktech.

Q:
Česky, nebo anglicky?
A: Vítáme i česky nemluvící návštěvníky. To, které bloky budou probíhat v kterém jazyce, vyřešíme operativně na místě. Formální tlumočení nebude poskytováno.
Další otázka? Napište ji to komentáře na této stránce!
Comments